V roce 2010 jsem si v Amsterdamu rozšířila licenci na výuku dětské zumby. Motivací bylo to, že jsem měla pětiletou dcerku a přála si ji k zumbě přivést a sdílet s ní své nadšení. Založila jsem dnešní Zumba Dance Academy, v níž už je nyní dospělá Jolanka trenérkou a choreografkou.

Za dobu působení naší školy nám pod rukami prošlo přes čtyři sta dětí, v současnosti máme ve dvou soutěžních kategoriích a zumba přípravce pro nejmenší 50 holčiček a slečen. Ty, které odrostly a stále chtějí s námi tancovat, navštěvují kurzy pro dospělé. Zumba je pro děti výborný doplněk k ostatním sportovním aktivitám, rozvíjí kondici, obratnost a vytrvalost. Neděláme talentové zkoušky, dáváme šanci všem, naším cílem je přivést děti k radosti z pohybu, z tance,  z chytlavé muziky, chceme  dát jim možnost zažít atmosféru závodů a týmové sounáležitosti.

Do tréninků nejmladších dětí kromě tancování zařazujeme i pohybové hry, základy gymnastiky, strečink a další aktivity rozvíjející všestrannost. Skupina pokročilých dětí se zaměřuje především na tanec a od roku 2018 se cíleně připravuje na republikové soutěže pódiových skladeb /Česko se hýbe, Žij pohybem/.

Od roku 2013 vystupujeme na různých akcích, mezi nimiž nejprestižnější byla vystoupení na afterparty Reebok Wellness Marathonu v letech 2013, 2014 a 2015, kdy na posledních dvou měly možnost vystupovat přímo se zakladatelem zumby Betem Perezem.  Také vystupovaly na Prague Open – přehlídce pódiových skladeb ČR, semifinále Miss aerobic,  Sportexpu, opakovaně na Mariánské pouti, v Biotopu v Radotíně na rozlučkách s létem, v hudebním klubu Hany Bany, na Mikulášských trzích, Atletovi roku atd./

Účast na soutěžích: 

2018   „Česko se hýbe“ 

2019   „Žij pohybem“ – 3. místo

2021   „Žij pohybem“ – 3. místo v kategorii 11 – 14 let, 2. místo v kategorii 15 – 26 let

2022    vůbec poprvé účast na celé sérii ligových závodů „Žij pohybem“. V jednotlivých závodech v kategorii 11 -14 let byly jednou stříbrné a dvakrát bronzové. Ve finále pak podaly úplně nejlepší výkon a získaly v celoroční lize zasloužené 3. místo 

Velkou podporovatelkou naší Zumba Dance Academy byla obyvatelka Černošic, držitelka sedmi olympijských medailí ve sportovní gymnastice, můj obrovský morální a sportovní vzor, Věra Čáslavská. Na pár let se naše cesty protnuly, fandila naší činnosti a hlavně tomu, že se snažíme děti přimět k pohybu /viz foto z roku 2014/.

Máte-li děti ve věku 6-16 let, které baví tancovat, přijďte se na nás podívat.

Jsme i na FACEBOOKUINSTAGRAMU

Tancujeme úterky v kulturním sále v Černošicích.  Podívejte se na náš rozvrh.

Fotky z dětských akcí