Zumba Fitness

zumba  

 

ÚVOD O MNĚ ROZVRH DĚTSKÁ ZUMBA FOTO VIDEO MÉDIA SPONZOŘI OD VÁS KONTAKT
 
     English     
 

Vendula Kořínková, Zumba Instructor

TĚŠÍM SE NA VÁS!

Se zkušenostmi z moderní gymnastiky, kterou jsem dělala závodně celé dětství,
ze společenských tanců, kterým jsem se věnovala jako teenager,
a z aerobiku, v němž moji profesionální dráhu lektorky nastartovalo 
vítězství v soutěži Miss cvičitelka ČR 1993, 
po absolutoriu Fakulty tělesné výchovy a sportu UK
následované řadou let jeho výuky na Univerzitě Karlově....

Zumbu jsem vždycky chtěla dělat. Jen jsem musela počkat, až ji někdo vymyslí...

 • V roce 2008 jsem v Berlíně získala jako jedna z prvních v České republice certifikát  Official Zumba Instructor a stala se členem mezinárodní sítě lektorů Zumby - ZIN.
 • V dubnu 2010 jsem v Amsterdamu pod osobním dohledem Beta Pereze absolvovala workshopy Basic Steps 2 a ZumbAtomic. V srpnu 2010 jsem se na Floridě v USA zúčastnila celosvětové Zumba Instructor Convention 2010 a současně získala certifikát Aqua Zumba.
 • Od roku 2010 vedu oddíl Zumba Kids v Černošicích s celkem 60 dětmi od 6 let. (V letech 2014 a 2015 jsme vystupovali s Beto Perezem na afterparty Reebok Wellness Marathonu a na dalších akcích.)
 • Na Zumba Convention 2011 v Orlandu (Florida, USA) jsem si rozšířila kvalifikaci o Zumba Toning.
 • V roce 2012 jsem se zúčastnila první evropské konference v Londýně. V srpnu jsem si na Zumba Convention opět na Floridě doplnila poslední dvě licence - Sentao a Zumba Gold - a získala tak v té době nejširší možnou kvalifikaci instruktura.
 • V roce 2012 jsem se podílela na organizaci Corny Wellness Marathonu v O2 Arene v Praze s hlavní hvězdou Beto Perezem a byla plně zodpovědná za organizaci afterparty v OC Harfa. Vytvořila jsem Czech Beto team složený z předních českých instruktorů zumby, se kterými jsem v rámci obou těchto akcí společně vystupovala.
 • Od podzimu 2012 navštěvuji individuální kurzy salsy a různé taneční workshopy. V lednu 2013 jsem se stala certifikovanou instruktorkou Port de Bras pod vedením zakladatele tohoto programu Julia Papi. V květnu 2013 jsem byla pozvána na evropskou konferenci zumby v Lille ve Francii.
 • Na jaře 2013 jsem byla manažerkou programu Reebok Wellness Marathonu v pražské O2 Areně (s Ginou Grant jako hlavní hvězdou) a plně zodpovědná za organizaci afterparty v rámci této přední fitness akce.
 • V létě 2013 jsem se organizačně podílela na Reebok Road Show v rámci festivalu Colours of Ostrava.
 • V dubnu 2014 jsem se zúčastnila na Zumba Instructor Academy v rámci FIBO v Kolíně nad Rýnem v Německu.
 • V květnu 2014 jsem se podílela na organizaci Reebok Wellness Marathon v Praze, byla odpovědná za evropský Beto Team, produkovala celou Afterparty na střeše OC Harfa a organizovala školení Zumba Basic 1 a Zumba Step, které jsem také sama absolvovala.
 • V letech 2014-2016 jsem byla členem realizačního týmu Miss Aerobic & Dance, kde jsem se kromě organizačních věcí podílela i jako lektorka a choreografka finálového vystoupení.
 • Opět jsem spoluorganizovala Reebok Wellness Marathon v Praze (červen 2015), sestavovala European Beto Team, a zajišťovala Afterparty na střeše OC Harfa.
 • V roce 2015 jsem si díky e-learningu doplnila vzdělání v "Zumba World Rhytms" (Afrika, Jamaica, Indie, Brazílie).
 • V roce 2017 jsem přijala nabídku na spolupráci vzdělávací agentury Descartes. Ministerstvo školství (MŠMT) mi následně akreditovalo seminář pro učitele ZŠ a SŠ "Jak udělat z tělocviku taneční party". První školení se uskutečnilo v dubnu 2018.
 • V roce 2018 jsem se stala certifikovanou instruktorkou na "břišní pekáč" u zakladatelky Hanky Kynychové a získala jsem certifikát v oblasti sportovní výživy. Na podzim jsem ve Francii absolvovala trénink ProSkills (dovednosti v oblasti vedení lekcí a prezentace).
Podívejte se na fotky z mých školení:
zumba zumba zumba zumba zumba zumba
zumba zumba zumba zumba zumba zumba
zumba zumba zumba zumba zumba zumba

Zumba na netradičních místech (výběr zorganizovaných akcí)

Všechny fotogalerie


Přijďte na mé hodiny zažít kouzlo Zumby!

V letech 2009-2012 jsem s dvěma dalšími instruktorkami pořádala zumbatony pod společným názvem Zumba Team Czech.

Spolupracuji s cestovními kancelářemi specializovanými na pobytové zájezdy se sportovním programem v tuzemsku i zahraničí - www.capro.cz a www.ckfit.cz.

Na vybraných speciálních akcích jsem spolupracovala s tanečníkem a choreografem Rosťou Šromem, Vitorem Mendesem, předním perkusistou Milošem Vacíkem - frontmanem kapely Tam Tam Batucada. Dále pak s několika zahraničními instruktory, kteří se účastnili mých vybraných akcí v České republice. Viz fotogalerie a videa.